Zamknij

Rozbił się samolot pasażerski. Część osób na pokładzie ocalała

PAP
10.10.2021 11:00
Let L-410 - zdjęcie ilustracyjne
fot. Evgeny Biyatov/SPUTNIK Russia/East News

W pobliżu Mienzielińska w Tatarstanie rozbił się niewielki turbośmigłowy samolot pasażerski Let L-10 z 22 osobami na pokładzie - podały rosyjskie media. Do katastrofy doszło na lotnisku należącym do miejscowego aeroklubu. Zginęło 16 osób, uratowano sześć.

Samolot wykonywał rutynowy lot szkoleniowy, na jego pokładzie było 20 spadochroniarzy, którzy ćwiczyli skoki i dwaj piloci. O godz. 9:23 czasu miejscowego (godz. 8:23 w Polsce) samolot zniknął z radarów i wieża straciła z nim łączność - podaje agencja Itar-Tass.

Rosja. Rozbił się samolot pasażerski Let L-410

Ministerstwo ds. obrony cywilnej, sytuacji nadzwyczajnych i likwidacji skutków klęsk żywiołowych potwierdziło, że L-410 rozbił się w pobliżu bazy aeroklubu w Mienzielińsku. Zaznaczono, że "na miejsce zmierzają wyspecjalizowane ekipy ratownicze".

Po rozpoczęciu akcji i znalezieniu szczątków samolotu - agencja Itar-Tass podała, że ratownicy ewakuowali trzy ranne osoby, które zostały przewiezione do szpitala. "Są zabici, ale ich liczba nie została jeszcze potwierdzona" - pisze TASS. Agencja Interfaks przekazała natomiast, że życie straciło co najmniej 19 osób. Potem liczbę tę skorygowano - łączna liczba ofiar to 16.

Informacja o śmierci spadochroniarzy została potwierdzona przez władze - ministerstwo ds. obrony cywilnej i  sytuacji nadzwyczajnych początkowo przekazało agencji TASS, że w sumie z wraku wyciągnięto siedem osób. Kolejne doniesienia mówiły o sześciu uratowanych pasażerach.

Let L-410 Turbolet to lekki, dwusilnikowy, turbośmigłowy samolot pasażerski zaprojektowany w Czechosłowacji w latach 70. Maszyna, która uległa wypadkowi w niedzielę, została wyprodukowana w zakładach lotniczych w Jekatierinburgu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP