Zamknij

Samolot pasażerski rozbił się podczas awaryjnego lądowania. Są ofiary

12.09.2021 19:54

Rosyjski samolot pasażerski L-410 z 16 osobami na pokładzie awaryjnie lądował w niedzielę w tajdze w obwodzie irkuckim, zapalił się i rozbił. Cztery osoby zginęły. Części pasażerów udało się wydostać z kabiny. 

samolot pasażerski L-410
fot. Shutterstock.com, samolot pasażerski L-410

Rosyjski samolot pasażerski L-410 rozbił się podczas awaryjnego lądowania w tajdze w obwodzie irkuckim. Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych przekazało, że cztery osoby zginęły - poinformował portal sputniknews.com. 

"Zginęli trzej pasażerowie i jeden pilot. Drugi pilot jest w szoku" - podano. Pozostałych 12 osób odniosło kontuzje, głównie złamania, dwie z nich są uwięzione w maszynie, trwa ich uwalnianie.

Na miejscu znajdują się lekarze i ratownicy oraz cztery karetki ratunkowe; obecnie trwa ewakuacja pasażerów samolotu.

Rosja. Samolot pasażerski awaryjnie lądował. Rozbił się i zapalił

Na pokładzie samolotu linii "Aeroserwis" lecącego z Irkucka do Kazaczinskoje znajdowało się 16 osób - 14 pasażerów i dwóch członków załogi. Maszyna awaryjnie lądowała cztery kilometry od celu, 500 km od Irkucka.

Jako wstępną wersję przyczyny awaryjnego lądowania maszyny podczas zejścia na drugi krąg przyjęto błąd załogi w warunkach mgły lub awarię silnika.

Według dyrektora "Aeroserwisu" Andrieja Bogdanowa samolot był wyprodukowany w 2014 roku. Przed wylotem przeszedł przegląd techniczny.

RadioZET.pl/PAP/sputniknews.com