Zamknij

Samolot stracił łączność z wieżą kontroli lotów. Media: Doszło do katastrofy

06.07.2021 08:02
Samolot An-26 stracił łączność. Media: Doszło do katastrofy
fot. Sputnik/EAST NEWS, Samolot An-26

Na wschodzie Rosji na Kamczatce stracono łączność z samolotem pasażerskim An-26, na którego pokładzie znajdowało się 23 pasażerów i sześć osób załogi - poinformowało we wtorek tamtejsze ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Samolot mógł spaść do morza. Rozpoczęto akcję poszukiwawczą.

Samolot An-26, wykonujący lot na trasie Pietropawłowsk Kamczacki-Pałana, nie nawiązał łączności z wieżą. Piloci nie zgłaszali problemów podczas lotu, ale w trakcie lądowania nie skontaktowali się z lotniskiem o wyznaczonym czasie.

Agencje informacyjne, powołując się na źródła, podały, że samolot mógł spaść do morza lub wyrobiska w pobliżu miejscowości Pałana. Informację o utracie łączności podały rosyjskie media, m.in. Izwiestia, wskazując, że na pokładzie znajdowało się 28 osób.

Rosja. Samolot stracił łączność z wieżą kontroli lotów. Na pokładzie było ok. 30 osób

"Prokuratura poinformowała, że na pokładzie zaginionego samolotu znajdowało się 28 osób. Według wstępnych danych było wśród nich dwoje dzieci" – podała Izwiestia.

Z kolei źródła Kommiersanta w służbach operacyjnych Federacji Rosyjskiej podały, że samolot rozbił się, ale bez wyjaśnień i potwierdzenia. W rejon możliwej katastrofy wysłano ratowników, dwa śmigłowce i samolot.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Izwiestia.ru/Kommersant.ru