Zamknij

Tragedia na urodzinach popularnej instagramerki. Nie żyją trzy osoby

01.03.2020 11:53
Ekaterina Didenko
fot. Instagram.com/Ekaterina Didenko

Media w Rosji donoszą o tragicznym finale urodzin znanej rosyjskiej instagramerki. Po wrzuceniu do basenu 25 kilogramów suchego lodu zginęły trzy osoby, a sześć innych zostało ciężko rannych.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Ekaterina Didenko, rosyjska blogerka, której profil na Instagramie obserwuje ponad milion internautów, zorganizowała w Moskwie przyjęcie z okazji swoich 29. urodzin. Jak podają rosyjskie media, Ekaterina postanowiła wrzucić do basenu aż 25 kilogramów suchego lodu, który miał stworzyć imponujący efekt wizualny dla gości wskakujących do wody. 

29-letnia blogerka nie była świadoma, że suchy lód w połączeniu z wodą wytwarza silną i toksyczną parę. Kilkoro gości doznało ostrego zatrucia dwutlenkiem węgla i zostało zabranych do szpitala. Część osób doznała również oparzeń chemicznych. Dwie osoby w wieku 25 lat, Natalia Monakova i Jurij Alferow, straciły życie na miejscu zdarzenia. W szpitalu zmarł także mąż Ekateriny, 32-letni Valentin.

Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazują, że przyczyną śmierci trzech osób był obrzęk płuc spowodowany wdychaniem zbyt dużej ilości tlenku węgla. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Yahoo News