Zamknij

Strzelanina na uniwersytecie w Rosji. "Studenci wyskakują z okien, są ofiary"

20.09.2021 09:33
strzelanina na uniwersytecie w rosji
fot. Alexey Romanov /SPUTNIK Russia /East News

Strzelanina na uniwersytecie w Permie w Rosji. Jak poinformował Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej, 8 osób zginęło w strzelaninie. 16 osób jest rannych. Napastnik został zatrzymany.

Strzelanina na uniwersytecie w Permie w Rosji. Część studentów zamknęła się w salach, niektórzy wyskakują z okien - podała w poniedziałek agencja TASS. Agencja Interfax, powołując się na źródła, podała, że są ofiary śmiertelne. Jak poinformował Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej, 8 osób zginęło. 16 osób jest rannych. Sprawca strzelaniny "został zneutralizowany" - podaje Interfax.

Rosja. Strzelanina na uniwersytecie w Permie. Są ofiary śmiertelne. Wideo

Według kanału Baza na komunikatorze Telegram ogień otworzył 18-letni Timur Bekmansurow. Media podały sprzeczne doniesienia o napastniku: według jednych był uzbrojony w broń automatyczną, według innych - w tzw. broń nieśmiercionośną.

Uniwersyteckie media społecznościowe zaalarmowały rano wszystkich, którzy byli na terenie kampusu, aby go opuścić, jeśli to możliwe, lub zamknąć się w pokoju.

Wcześniej informowano nieoficjalnie, że w strzelaninie zginęły co najmniej trzy osoby. W rosyjskich mediach społecznościowych można przeczytać, że przed dokonaniem zamachu, 18-letni napastnik opisał swoje plany w internecie.

RadioZET.pl/ TASS/ Interfax/ PAP