Zamknij

Rosja. Katastrofa wojskowego Su-30 w Irkucku. Myśliwiec runął na dom

23.10.2022 13:22

Myśliwiec Su-30 spadł na dom w Irkucku w Rosji – poinformował w niedzielę gubernator obwodu irkuckiego Michaił Kobziew. Na Twitterze pojawiły się nagrania z miejsca katastrofy. Zginęło dwóch pilotów – potwierdziło rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych.

Katastrofa wojskowego Su-30
fot. Twitter.com screen/Mash

Wojskowy samolot Su-30 spadł na dom piętrowy – podaje "Nowaja Gazieta. Jewropa". Według rosyjskiego Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych myśliwiec rozbił się podczas lotu testowego. Nie wiadomo, co było przyczyną zdarzenia. "Zginęło dwóch pilotów, wśród ludności nie ma ofiar" – napisano w raporcie.

Rosja. Katastrofa wojskowego Su-30 w Irkucku

Gubernator obwodu irkuckiego Michaił Kobziew przekazał, że Su-30 spadł na drewniany dom przeznaczony dla dwóch rodzin. Potwierdził, że w katastrofie nie ucierpiał nikt z mieszkańców. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wojskowy myśliwiec wystartował z lotniska albo zakładów lotniczych, po czym utracono z nim łączność – podał serwis Meduza. W internecie opublikowano nagrania z miejsca zdarzenia.

Katastrofa rosyjskiego bombowca Su-34 w Jejsku

To drugi taki wypadek w Rosji w ciągu tygodnia. W poniedziałek w katastrofie bombowca Su-34, który uderzył w ośmiopiętrowy blok mieszkalny w mieście Jejsk, w południowo-zachodniej Rosji, zginęło 15 osób. Według komunikatu rosyjskiego Ministerstwa Obrony piloci zgłosili, iż podczas startu zapalił się silnik, a paliwo w samolocie zapaliło się w momencie uderzenia w budynek.

RadioZET.pl/PAP