Zamknij

Rosja: Władimir Putin dostał wyjątkowy prezent od prezydenta Turkmenistanu

Redakcja
12.10.2017 10:12
Rosja: Władimir Putin dostał wyjątkowy prezent od prezydenta Turkmenistanu
fot. PAP/EPA

Prezydent Rosji Władimir Putin wziął udział w szczycie Wspólnoty Niepodległych Państw. Od prezydenta Turkmenistanu dostał spóźniony prezent urodzinowy. Ale za to jaki. 

Szczyt WNP odbył się 11 października w rosyjskiej Soczi. Podczas spotkania z reprezentantem Turkmenistanu, Władimir Putin otrzymał wyjątkowy, "żywy" prezent.

Prezydent Turkmenistanu Gurbanguly Berdimuhamedow podarował Putinowi psa. Wyciągnął go z klatki i trzymając za grzbiet "zaprezentował" zgromadzonym na sali. Prezydent Rosji jest znany ze swojej słabości i sympatii do czworonogów. 

Putin otrzymał małego owczarka środkowoazjatyckiego o imieniu Vern (Wierny). Rasa ta jest dumą i wizytówką Turkmenistanu.

Gurbanguly Berdimuhamedow powiedział Putinowi, że imię czworonoga nie jest przypadkowe. Psy tej rasy charakteryzuje bowiem wyjątkowa wierność. 

mid-epa06258864
fot. PAP/EPA

7 października Władimir Putin obchodził 65. urodziny.

Prezydent Rosji jest obecnie właścicielem dwóch psów. Jednak najsłynniejszym, czworonożnym przyjacielem była czarna labradorka Connie. Putin wpuścił ją na spotkanie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Niemiecka polityk, przez traumę z dzieciństwa, boi się psów i nie czuła się komfortowo. Dlatego też niektórzy komentatorzy spekulowali, że Putin biorąc ze sobą czworonoga nie kierował się swoją sympatią do psów, a myślał o korzyściach politycznych. 

RadioZET.pl/KM