Zamknij

W rosyjskiej telewizji wystąpiła domniemana córka Władimira Putina

Redakcja
08.12.2018 13:35
Rosja. W państwowej telewizji wystąpiła domniemana córka Putina Katierina Tichonowa
fot. Pawel Dudzik/East News

W materiale poświęconym nowym technologiom w rosyjskiej telewizji państwowej pokazano wypowiedź Katieriny Tichonowej, szefowej fundacji Innopraktika. Zdaniem mediów jest ona młodszą córką prezydenta Rosji Władimira Putina.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Na wyemitowany w czwartek materiał zwróciło uwagę w piątek wieczorem Radio Swoboda.

Telewizyjny reportaż opowiadał o badaniach nad pracą mózgu prowadzonych przez jeden z ośrodków wchodzących w skład fundacji Innopraktika. Mowa była o technologii, która "jest w stanie zaprogramować podświadomość".

Zobacz także

Niespełna 20-sekundowa wypowiedź Katieriny Tichonowej pojawiła się w środku materiału; szefową fundacji Innopraktika przedstawiono również jako wicedyrektorkę Instytutu Badań Matematycznych Układów Złożonych Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego.

W 2015 roku wywiad z szefową Innopraktiki opublikowała agencja Interfax, jednak jest to pierwszy przypadek, gdy pojawiła się ona w telewizji państwowej.

O tym, że nazwiska Tichonowa używa młodsza córka prezydenta Rosji, pisała w 2015 roku agencja Reutera. Reuters określił wtedy Tichonową jako małżonkę miliardera Kiriłła Szamałowa. Potem media pisały o rozstaniu tej pary.

Zobacz także

Według doniesień medialnych, Tichonowa kieruje fundacją Innopraktika i jest wiceprzewodniczącą Światowej Federacji Rock-and-Rolla Akrobatycznego. Podawano także, że urodziła się w 1986 roku w NRD. Biogram opublikowany na stronie rosyjskiego prezydenta podaje lata 1985-1990 jako okres jego pracy w NRD.

Latem 2018 roku rosyjska telewizja państwowa wyemitowała materiał z wypowiedzią Marii Woroncowej, endokrynologa dziecięcego i pracownika ośrodka naukowego przy ministerstwie zdrowia Rosji.

W 2016 roku rosyjski magazyn "The New Times" pisał, że Woroncowa to prawdopodobnie starsza córka prezydenta Rosji, która po mężu - obywatelu Holandii - używała także nazwiska Faassen.

Oficjalnie informacji tych nie potwierdzono. W grudniu 2017 roku na konferencji prasowej Putin był pytany o to, czy Katierina Tichonowa jest jego córką. Odparł wówczas, że nie omawia spraw związanych z jego rodziną i dodał, że członkowie jego rodziny nie zajmują się biznesem ani polityką.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD