Zamknij

Potężna eksplozja w fabryce. Kilkadziesiąt osób jest rannych

Joanna Zaremba
01.06.2019 16:48
Potężna eksplozja w fabryce. Kilkadziesiąt osób jest rannych
fot. RT/Twitter/screennshot

38 osób zostało rannych w wyniku kilku eksplozji, do których doszło w sobotę w zakładach produkcji ładunków wybuchowych w mieście Dzierżyńsk w obwodzie niżnonowogrodzkim na zachodzie Rosji - poinformowało biuro prasowe resortu ds. sytuacji nadzwyczajnych.

- Poszkodowanych zostało 38 osób, cztery są w stanie ciężkim - powiedział przedstawiciel ministerstwa, cytowany przez TASS. Według tej agencji nikt nie zginął. Ministerstwo zdrowia Rosji podało, że 10 osób pozostaje w szpitalu. Niektóre media podają, że rannych jest już 41 osób.

Dwie osoby są zaginione

- Dwie osoby są uznawane po wybuchach za zaginione - poinformował zastępca gubernatora obwodu niżnonowogrodzkiego Dmitrij Krasnow w oświadczeniu wyemitowanym przez państwowy kanał telewizyjny Rossija 24.

Przedstawiciel sztabu operacyjnego na miejscu zdarzenia przekazał, że nie ma zagrożenia kolejnymi wybuchami w zakładach Kristałł. Jak podaje TASS, do wybuchów doszło w hali, gdzie produkowany był trotyl.

Wskutek wybuchów zniszczona została część budynku administracyjnego, a w obiekcie, w którym magazynowano materiały wybuchowe i amunicję, w tym bomby lotnicze, wybuchł pożar - podały agencje.

RadioZET/PAP/Twitter