Zamknij

Rosja. Skończył się alkohol, sięgnęli po środek do dezynfekcji. 7 osób nie żyje

24.11.2020 14:25
środek do dezynfekcji
fot. Shutterstock.com

Tragiczny finał imprezy w Rosji. Kiedy uczestnikom libacji alkoholowej skończyły się wysokoprocentowe trunki, sięgnęli po płyn dezynfekujący. Siedem osób nie żyje, a kolejne dwie są w śpiączce.

Tragedia na imprezie w Jakucku w Rosji. Siedem osób poniosło śmierć, a dwie są w szpitalu na intensywnej terapii po tym, jak wypiły płyn do dezynfekcji rąk.

Zobacz także

Rosja. Wypili płyn dezynfekujący, bo skończył się im alkohol

O tragicznej w skutkach "zakrapianej" imprezie informuje portal Daily Mail. Libacja alkoholowa odbywała się w rosyjskiej wiosce Tomtor, w Jakucku. Kiedy jej uczestnikom skończyły się wysokoprocentowe napoje, postanowili sięgnąć po płyn do dezynfekcji rąk używany podczas pandemii koronawirusa.

Środkiem do dezynfekcji zatruło się w sumie 9 osób. Pierwsze trzy ofiary to 41-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 27 i 59 lat. Sześciu innych uczestników imprezy zostało przetransportowanych śmigłowcem do szpitala w Jakucku. W piątek zmarli mężczyźni w wieku 28, 32 i 69 lat. Zgon stwierdzono również w sobotę. Dwóch pacjentów pozostaje w śpiączce na oddziale intensywnej terapii.

Federalny organ nadzoru zdrowia publicznego poinformował o 9 przypadkach zatrucia, w tym siedmiu śmiertelnych. „Zatrucie nastąpiło w wyniku spożycia środka odkażającego” - dodano w oświadczeniu prokuratora wojewódzkiego. W sprawie wszczęto śledztwo.

Okazuje się, że imprezowicze pili środek odkażający. Był nim 69-procentowy metanol, sprzedawany jako płyn do dezynfekcji rąk podczas pandemii COVID-19. Służba zdrowia po raz kolejny ostrzegła mieszkańców, aby nie pili preparatów do dezynfekcji, ponieważ ich spożycie w wielu przypadkach kończy się tragicznie.

Zobacz także

RadioZET.pl/Daily Mail