Zamknij

Zabiła trójkę własnych dzieci. Użyła... trutki na szczury

Redakcja
09.12.2017 20:33
Zabiła trójkę własnych dzieci. Użyła... trutki na szczury
fot. Facebook/ ElenaKordyukova

Rosjanka z Jekaterynburga w okrutny sposób zabiła trójkę własnych dzieci. Kobieta podała im warfarynę, czyli lek przeciwzakrzepowy stosowany jako trutka na szczury. Prokurator żąda maksymalnego wymiaru kary dla oskarżonej. 

Zagłosuj

Czy kobiecie powinien zostać wymierzony największy wymiar kary?

Liczba głosów:

Dzieci 38-letniej kobiety cierpiały na rzadką chorobę genetyczną - atypowy zespół hemolityczno-mocznicowy. Początkowo matka nie przyznawała się do popełnionej zbrodn, lecz w końcu wyznała, że przyczyną zabójstwa była choroba dzieci. ''Chciała je wymienić na zdrowe'' - cytują zagraniczne media. 

Sprawa wyszła na jaw, gdy lekarze w organizmie 8-letniego chłopaka wykryli ślady warfaryny. Zszokowani medycy zawiadomili policję. Śledczy zadecydowali o wykonaniu ekshumacji zwłok trojga nieżyjących dzieci Kordjukowej. Wyniki były wstrząsające - warfaryna przyczyniła się do śmierci dwojga z nich. W trzecim przypadku nie udało się ustalić przyczyny zgonu ze względu na zbyt długi okres od śmierci. 

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że kobieta była poczytalna i świadoma swoich czynów. Mąż 38-latki, Andriej miał nic nie wiedzieć o jej zbrodniach. Mężczyzna opiekuje się swoim jedynym żyjącym synem.

Zobacz także

''Ona jest cudowną matką. Widziałem, jak bardzo była troskliwa wobec dzieci'' - powiedział z niedowierzaniem na łamach brytyjskiego ''The Sun''. 

RadioZET.pl/DG