Zamknij

Zastrzelił dwie osoby, bo poproszono go o założenie maseczki. Pandemię nazwał spiskiem

07.12.2021 16:30
strzelanina w Rosji
fot. Twitter.com/rusplt

Dwie osoby zginęły, a cztery zostały ranne, gdy napastnik otworzył ogień w moskiewskim urzędzie dzielnicowym - poinformowały władze miasta. Mężczyzna miał wyciągnąć broń po tym, jak został poproszony o założenie maseczki ochronnej.

Do strzelaniny w jednym z moskiewskich urzędów dzielnicowych doszło we wtorek po tym, gdy ochroniarz zwrócił uwagę petentowi, by założył maseczkę ochronną. Ten wyjął pistolet i zaczął strzelać. Zginęły dwie osoby. Cztery - w tym dziecko - zostały ranne.

Sprawcą strzelaniny jest 45-letni mężczyzna, media podały jego nazwisko: Siergiej Głazow. Sprawca otworzył ogień, gdy po wejściu do urzędu ochroniarz poprosił go o nałożenie maseczki ochronnej. Według niektórych mediów ochroniarz próbował wyprowadzić Głazowa po tym, jak odmówił on zakrycia ust i nosa i wówczas sprawca wyjął broń.

Strzelanina w Moskwie. Zatrzymano 45-latka

Z informacji mediów wynika, że mężczyzna użył pistoletu gazowego przerobionego na broń ostrą. Dziennik "Kommiersant" podał, że napastnik podczas zatrzymania zachowywał się jak osoba niepoczytalna i ma zostać poddany ekspertyzie psychiatrycznej. Nie był wcześniej karany.

Zastępca mera Anastasia Rakowa powiedziała, że w strzelaninie zginęli pracownik urzędu i ochroniarz. Wśród czterech osób rannych była 10-letnia dziewczynka. Dziecko było w „poważnym” stanie i zostało przewiezione do szpitala. Troje rannych dorosłych przeszło operację.

O strzelaninie poinformowała najpierw agencja TASS, później informację potwierdził mer Moskwy Siergiej Sobianin. Napastnik, zanim został zatrzymany, próbował uciec z miejsca zbrodni. Według świadków mężczyzna głośno mówił o końcu świata i nazwał pandemię COVID-19 światowym spiskiem.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/AFP/iz.ru

C