Zamknij

Oficjalnie: Nikt nie przeżył. Są zdjęcia z miejsca katastrofy An-148 [GALERIA]

Redakcja
11.02.2018 18:33
Oficjalnie: Nikt nie przeżył. Są zdjęcia z miejsca katastrofy An-148 [GALERIA]
fot. PAP/EPA

Minister transportu Rosji Maksim Sokołow poinformował, że wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie samolotu An-148, który w niedzielę rozbił się pod Moskwą, zginęły. W maszynie, która leciała z Moskwy do Orska w obwodzie orenburskim, było 65 pasażerów i 6 członków załogi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na miejscu odnaleziono ciała dwóch ofiar katastrofy — podało ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Wśród pasażerów było trzech obcokrajowców — informuje sztab operacyjny. Wiadomo już, że samolotem leciał obywatel Szwajcarii — podają władze obwodu orenburskiego. Na pokładzie było troje dzieci.

Zobacz także

Sokołow dodał, że ze względu na stan odnalezionych ciał do identyfikacji ofiar konieczne będzie przeprowadzenie ekspertyzy genetycznej.

Zdjęcia z miejsca katastrofy An-148 pod Moskwą: 

W akcji ratunkowo-poszukiwawczej na miejscu katastrofy bierze udział ponad 300 ratowników.

Zobacz także

Komitet Śledczy ujawnił, że załoga samolotu nie informowała o żadnych problemach technicznych. Z kolei źródło cytowane przez portal Gazeta.ru powiedziało, że pilot An-148 informował kontrolerów lotu o usterce technicznej.

Pierwsze nagranie z miejsca katastrofy samolotu 

Według doniesień medialnych rozbita maszyna miała niespełna osiem lat. W listopadzie zeszłego roku kontrola wykazała nieprawidłowości w jej eksploatacji.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/DG