Zamknij

Rosjanie coś szykują? "Zakładają masowo ukraińskie mundury"

04.05.2022 10:57

Żołnierze rosyjscy w obwodzie zaporoskim na południu Ukrainy zaczęli masowo zakładać ukraińskie mundury - poinformowało w środę Dowództwo Operacyjne Południe na Facebooku, nie wykluczając, że może chodzić o prowokacje.

Wojna w Ukrainie
fot. ANATOLII STEPANOV/AFP/East News/Zdjęcie ilustracyjne

Według Dowództwa w mieście Tokmak w obwodzie zaporoskim okupanci zaczęli masowo szyć mundury Sił Zbrojnych Ukrainy i nie jest wykluczone, że tak przebrani będą chcieli przeprowadzić prowokacje, by zdyskredytować żołnierzy ukraińskich na okupowanych terenach.

Rosjanie szykują prowokacje w Ukrainie?

„Tymczasem dzięki działaniom naszych mobilnych grup przeciwczołgowych zapewniono kontrolę nad terytorium czterech miejscowości w pobliżu granicy administracyjnej obwodu mikołajowskiego i chersońskiego” - dodano. Jak podkreślono, okręty Floty Czarnomorskiej są w gotowości do ataków rakietowych na terytorium Ukrainy.

Rosja rozpoczęła swoją inwazję na Ukrainę 24 lutego, ale Putin wciąż określa ją jako „specjalną operację wojskową” i nie wypowiedział formalnie wojny. Może się to jednak zmienić 9 maja - twierdzą źródła CNN. Niewykluczone, że ewentualna prowokacja może posłużyć jako pretekst do formalnego wypowiedzenia wojny Ukrainie.

RadioZET.pl/PAP

WOJNA W UKRAINIE - RELACJA NA ŻYWO: