Zamknij

Barbarzyńcy Putina ostrzelali kolejną kolumnę aut. Zginęły 24 osoby, w tym wiele dzieci

01.10.2022 15:37

W rosyjskim ostrzale kolumny samochodów cywilnych w obwodzie charkowskim na północnym wschodzie Ukrainy zginęły 24 osoby, w tym 13 dzieci i kobieta w ciąży - poinformował w sobotę rzecznik Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) tego regionu Władysław Abduła. To kolejny wstrząsający akt barbarzyństwa – wcześniej Rosjanie ostrzelali kolumnę cywilnych pojazdów w Zaporożu.

Rosjanie ostrzelali kolumnę aut cywilnym pod Kupiańskiem
fot. screen i zdjęcie: SBU Ukrainy/Facebook

Rosja popełnia kolejne zbrodnie wojenne w Ukrainie, niszcząc cele cywilne i zabijając ludzi uciekających przed wojną. Po ostrzale kolumny pojazdów w Zaporożu barbarzyńcy Putina wzięli za cel podobny konwój aut, tym razem w pobliżu wyzwolonego niedawno przez Ukraińców miasta Kupiańsk w obwodzie charkowskim.

"Cywilna kolumna składająca się z siedmiu samochodów została ostrzelana pod koniec września w tzw. szarej strefie między okupowaną miejscowością Swatowe w obwodzie ługańskim a wyzwolonym Kupiańskiem w obwodzie charkowskim" - przekazał p.o. szefa SBU Wasyl Maluk.

Rosjanie ostrzelali kolejną kolumnę cywilnych aut. Zabili 24 osoby

Jak wyjaśnił szef służby, zginęły co najmniej 24 osoby, w tym 13 dzieci. Ustalana jest ostateczna liczba ofiar, prowadzone są ekspertyzy. Informacje potwierdził szef charkowskiej obwodowej administracji, Ołeh Syniehubow. 

Jak podała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, kilka osób ocalałych z ostrzelanej kolumny obecnie składa zeznania.

"Bestialski atak na cywilów przeprowadziła dywersyjno-rozpoznawcza grupa okupantów - z broni strzeleckiej praktycznie całkowicie zniszczono sześć starych samochodów osobowych i jeden samochód dostawczy Gazela" - oświadczył Maluk.

RadioZET.pl/SBU - Facebook