Zamknij

Rosjanie ostrzelali szpital w Czernihowie. Koszmarne warunki pacjentów

20.03.2022 05:35

Rosjanie nie przestają ostrzeliwać Czernihowa. W nocy w niedzielę 20 marca ostrzelali główny w szpital w mieście. Lecznica pozostaje bez dostępu do prądu, a pacjenci leżą na korytarzach w temperaturze 10-11 stopni – podał serwis Hromadske.ua.

Rosjanie ostrzelali szpital w Czernihowie
fot. AFP/East News

Rosjanie kontynuują brutalny ostrzał Czernihowa. To jedno z miast na wschodzie Ukrainy, które najmocniej cierpią w czasie wojny z Rosją.

Jego mer Władysław Atroszenko przekazał, że agresorzy ostrzelali w nocy jeden z tamtejszych szpitali na obrzeżach miasta.

Czernihów. Rosjanie ostrzelali szpital, koszmarne warunki pacjentów

W placówce medycznej wybito szyby, więc operowani pacjenci leżą na korytarzach szpitala, gdzie temperatura nie przekracza 10-11°C.

"Miasto cierpi z powodu absolutnej katastrofy humanitarnej. Nie ma prądu i wody, a infrastruktura miasta jest całkowicie zniszczona. Bombardowania można porównać do tych faszystowskich z 1943 roku. Pożary są w całym mieście" - relacjonował Atroszenko, cytowany przez portal Hromadske.ua. Dodał, że do tej pory nie otwarto korytarza humanitarnego, a w mieście wciąż jest wiele osób, które wymagają pilnej ewakuacji.

Wojna na Ukrainie - najnowsze informacje na żywo

RadioZET.pl/Hromadske.ua