Zamknij

Okupanci ostrzelali kolejną wieś. Nie żyją trzy osoby, w tym dwoje dzieci

21.05.2022 22:38
Rosyjskie wojsko
fot. Sefa Karacan/Anadolu Agency/Abacapress.com/East News

Wojska rosyjskie ostrzelały w sobotę wieś Biłozerka w okupowanym obwodzie chersońskim, na południu Ukrainy. Zginęły co najmniej trzy osoby, w tym dwoje dzieci - podał portal Suspilne, powołując się na informacje od mieszkańców.

Wojna w Ukrainie trwa już od prawie trzech miesięcy. Rosjanom wciąż nie udało się - co pierwotnie zakładali - zająć całej Ukrainy. Niestety, pod ich kontrolą znajduje się część miast na wschodnim oraz południowym terytorium naszych sąsiadów - m.in. Chersoń oraz zdobyty niedawno po wielotygodniowej, heroicznej obronie Mariupol.

Rosjanie ostrzelali wieś pod Chersoniem. Nie żyje dwoje dzieci

Agresor nie ustaje jednak w atakach na ukraińskie miasta i wsie. W sobotę wojska rosyjskie ostrzelały w sobotę wieś Biłozerka w okupowanym obwodzie chersońskim, na południu Ukrainy. Poinformował o tym portal Suspline, powołując się na informacje od mieszkańców.

Zabici to chłopiec i 12-letnia dziewczynka oraz nauczycielka angielskiego - przekazali rozmówcy Suspilnego. Wiadomo również o co najmniej trzech rannych osobach. Według świadków pół godziny po ostrzale na miejsce przyjechała rosyjska ekipa zdjęciowa.

RadioZET.pl/PAP

Wojna w Ukrainie. Relacja na żywo

C