Zamknij

Rosjanie próbują odbić lotnisko w Mikołajowie. Wcześniej przejęli je Ukraińcy

07.03.2022 17:08

Toczą się walki o lotnisko w Mikołajowie na południu Ukrainy - przekazał szef regionalnej administracji państwowej Witalij Kim. Kilka godzin temu miejscowe władze zapewniały, że port lotniczy udało się odbić z rąk Rosjan.

Walki o lotnisko w Mikołajewie
fot. Google Maps

Rosja kontynuuje od 12 dni inwazję na Ukrainę. Jednym z celów wojsk Putina jest miasto Mikołajów na południu kraju. W poniedziałek szef administracji obwodu mikołajowskiego Witalij Kim przekazał, że siły rosyjskie znów atakują lotnisko międzynarodowe w Mikołajowie.

Kilka godzin temu Kim informował o odbiciu przez jednostki ukraińskie lotniska z rąk Rosjan. - W pobliżu lotniska rosyjskie transportery opancerzone strzelają do cywilnych samochodów. Na lotnisko kierują się czołgi, uciekajcie z tych okolic - przestrzegł Kim w poście na Facebooku.

Walki o lotnisko w Mikołajowie. Rosjanie wciąż atakują

Wcześniej szef administracji obwodu mikołajowskiego informował, że rosyjscy żołnierze weszli na teren lotniska, ale pododdziały obrony miasta przechodzą do natarcia i chcą wyprzeć wroga z obiektu.

Ołeksił Daniłow, szef ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa i Obrony, wskazał, że o godzinie piątej rano w poniedziałek Rosjanie ostrzelali cele cywilne w Mikołajowie z systemów artylerii Smiercz. W niedzielę zbombardowali lotnisko cywilne w Winnicy, strzelali do cywilów, którzy próbowali ewakuować się z Buczy i Irpienia pod Kijowem, bombardowali Malin, Owrucz, Korosteń, miasta w obwodzie żytomierskim.

Wojna w Ukrainie. Relacja na żywo. Najnowsze informacje

RadioZET.pl/PAP