Zamknij

"Rosjanie rozwijają biznes narkotykowy na zajętych terenach". Władze Ukrainy ostrzegają

PAP
11.05.2022 23:48
Marihuana
fot. JOSEP LAGO/AFP/East News/Zdjęcie ilustracyjne

Rosjanie zaczęli rozwijać biznes narkotykowy w okupowanym obwodzie chersońskim na południu Ukrainy - poinformował przedstawiciel władz obwodowych Jurij Sobolewskij, cytowany w środę przez agencję UNIAN.

- Do przestępstw popełnianych przez Rosjan w obwodzie chersońskim doszedł jeszcze biznes narkotykowy: rosyjscy wojskowi i ich kolaboranci w rejonie (powiecie) geniczewskim rozpoczęli uprawę licznych plantacji konopi - powiedział Sobowlewskij, pierwszy zastępca przewodniczącego Chersońskiej Rady Obwodowej.

"Rosjanie rozwijają biznes narkotykowy w obwodzie chersońskim"

- Każdy kraj ma swoją mafię, lecz tylko w Rosji mafia ma swój kraj. (…) Rosjanie obiecują miejscowym "plantatorom" ochronę, procent od zysków oraz stanowiska w swoich "regionalnych administracjach". To w istocie wszystko, co może oferować obwodowi chersońskiemu tzw. russkij mir, oprócz pomników z epoki radzieckiej, terroru i deficytu wszystkiego - dodał.

Według rosyjskiej agencji statystycznej Rosstat w 2020 roku Rosja odnotowała znaczący wzrost zgonów spowodowanych zażywaniem narkotyków. Takich przypadków było o 60 proc. więcej.

RadioZET.pl/PAP/oprac. AK

WOJNA W UKRAINIE - RELACJA NA ŻYWO:

C