Zamknij

Rosjanie torturowali medyka z Ukrainy. Mężczyzna skonał w męczarniach

29.04.2022 18:45

Policja ukraińska w obwodzie charkowskim na wschodzie kraju podała w piątek, że wojskowi rosyjscy torturowali i zastrzelili mieszkańca z regionu, który był medykiem wojskowym w oddziałach ukraińskich walczących w Donbasie przeciw separatystom. Rosjanie torturowali człowieka - ofiara miała postrzelone kolano, stopę, obrażenia głowy, a zginęła od strzału w klatkę piersiową.

Rosjanie zabili medyka z Ukrainy, wcześniej go torturowali
fot. YASUYOSHI CHIBA/AFP/East News

Rosja wypiera się zbrodni popełnianych w trakcie wojny w Ukrainie, choć nie ma dnia, by świat nie obiegały kolejne barbarzyńskie praktyki okupantów. Tym razem na okrucieństwie Rosjan przyszło poznać się mieszkańcom w obwodzie charkowskim.

Ciało 27-letniego mężczyzny znaleziono we wsi Husariwka w rejonie miasta Izium. Zabity "jako pracownik medyczny brał udział w operacji antyterrorystycznej na wschodzie kraju" - poinformował przedstawiciel policji obwodu charkowskiego Serhij Bołwinow.

Rosjanie torturowali medyka z Ukrainy. Mężczyzna konał w męczarniach 

Cytowany przez agencję Ukrinform Bołwinow dodał, że na ciele ofiary znaleziono obrażenia. Mężczyzna miał przestrzelone kolana i stopę oraz obrażenia czaszki. Przyczyną śmierci była jednak kula w klatce piersiowej.

Ukrinform podaje, że po wyzwoleniu Husariwki z rąk rosyjskich, co nastąpiło 22 kwietnia, w piwnicy jednego z domów znaleziono zwłoki kobiety i mężczyzny. Ustalono, że podczas okupacji wojskowi rosyjscy maltretowali tych ludzi, po czym spalili ich ciała. Również w Husariwce znaleziono ostrzelany samochód z zabitą rodziną - rodzicami i trzyletnim dzieckiem.

RadioZET.pl/Prokuratura Okręgowa w Charkowie - Telegram

Wojna na Ukrainie - najnowsze informacje na żywo