Zamknij

Rosjanie wywożą zwłoki rodaków partiami. „Nie chcą siać paniki”

12.04.2022 15:22

"Liczba ciał ofiar, która zaczęła napływać do Rosji, jest dodatkowym impulsem zniechęcającym do udziału w wojnie" poinformował we wtorek w mediach społecznościowych ukraiński wywiad wojskowy. Wojska Putina wywożą do ojczyzny ciała poległych rodaków partiami, żeby nie siać paniki.

Rosjanie wywożą zwłoki rodaków partiami. Nie chcą siać paniki
fot. SERGEY BOBOK/AFP/East News

Wojna w Ukrainie zabiera życie również żołnierzom rosyjskim. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał najnowszy bilans strat Rosjan od początku wojny. Według niego od 24 lutego do 12 kwietnia najeźdźcy mieli stracili już między innymi: 19 600 żołnierzy; 732 czołgi; 1946 transporterów opancerzonych; 349 systemów artyleryjskich; 63 zestawy przeciwlotnicze; 157 samolotów; 140 śmigłowców; 124 drony; 76 cystern i 1406 innych pojazdów.

Rosjanie wywożą zwłoki partiami, aby nie siać paniki

Ukraiński wywiad wojskowy poinformował we wtorek, że rosyjskie dowództwo zdecydowało, że zwłoki poległych na wojnie żołnierzy mają być transportowane do Rosji małymi partiami, żeby nie siać paniki w jednostkach i miejscach pochodzenia wojskowych.

"Liczba ciał ofiar, która zaczęła napływać do Rosji, jest dodatkowym impulsem zniechęcającym do udziału w wojnie. Aby nie wywoływać paniki, rosyjskie dowództwo nakazało transportować je małymi partiami. Zdaniem dowódców pozwoli to uniknąć niezadowolenia i oporu w niektórych jednostkach, a także paniki wśród lokalnych społeczności – brzmi komunikat ukraińskiego wywiadu wojskowego w portalu społecznościowym Facebook.

RadioZET.pl/PAP

Wojna w Ukrainie na żywo: