Zamknij

Rosjanie zabili w Ukrainie setki dzieci. "Nie są to ostateczne szacunki"

24.04.2022 10:26

Od początku wojny w Ukrainie zginęło 213 dzieci, a 389 zostało rannych - poinformowało w niedzielę biuro prokuratora generalnego. Są to oficjalne dane.

Rosjanie zabili setki dzieci
fot. Maciej Luczniewski /REPORTER

Wojna w Ukrainie odebrała życie 213 dzieciom. To dane według stanu z niedzieli rano - dwa miesiące po rozpoczęciu rosyjskiej agresji. Nie są to ostateczne szacunki - trwa ustalanie informacji w sprawie poszkodowanych dzieci na terytoriach, na których toczą się aktywne działania bojowe, oraz na terenie tymczasowo okupowanym przez Rosjan i uwolnionym z ich rąk - podkreślono.

Najwięcej dzieci ucierpiało w obwodach donieckim, kijowskim i charkowskim. W sobotę w rosyjskim ostrzale osiedla mieszkalnego w Odessie zginęła matka z trzymiesięcznym niemowlęciem.

Rosjanie zabili w Ukrainie setki dzieci. "Nie są to ostateczne szacunki"

Tego dnia też pojawiły się informacje o śmierci dwóch dziewczynek - młodych aktorek Donieckiego Obwodowego Teatru Dramatycznego - które zginęły w ostrzale Mariupola.

W piątek w ostrzale obiektów infrastruktury cywilnej w miejscowości Kamianske w obwodzie zaporoskim zginął 17-latek; w rejonie buczańskim w obwodzie kijowskim znaleziono ciało 16-latka z ranami odłamkowymi.

W sobotę pod Nowokyjiwką w obwodzie mikołajowskim dziewięciolatek i 17-latka zostali ranni w wybuchu miny.

RadioZET.pl/ PAP/ Telegram

Wojna w Ukrainie na żywo. Najnowsze informacje