Zamknij

Rosjanie zdetonowali ładunki wybuchowe na terenie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej

14.03.2022 17:41

Rosyjskie wojska wysadziły w powietrze materiały wybuchowe na terenie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, w pobliżu głównego reaktora – poinformowała w poniedziałek ukraińska spółka państwowa Energoatom, obsługująca w kraju tego rodzaju obiekty.

Rosjanie zdetonowali ładunek wybuchowy w elektrowni atomowej
fot. AFP/East News, ostrzał elektrowni w Zaporożu z 4 marca

Rosja zdetonowała ładunki wybuchowe na terenie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej – poinformowała w poniedziałek po południu spółka Energoatom.

Materiały wybuchowe zostały wysadzone w powietrze w pobliżu głównego reaktora kontrolowanej przez Rosję ukraińskiej elektrowni atomowej. To największy tego rodzaju obiekt w Europie.

Zobacz także

Rosjanie zdetonowali ładunki wybuchowe na terenie elektrowni atomowej

Wspomniano, że planowane są dalsze wybuchy. "Planują kontynuować przeprowadzanie wybuchów w największym europejskim obiekcie jądrowym" - podał spółka. W czasie eksplozji personel elektrowni zakończył pracę.

"Jakie inne ataki terrorystyczne są potrzebne do podjęcia zdecydowanych działań przez partnerów?" - pyta w serwisie Telegram spółka Energoatom. Rosjanie posuwają się w przypadku obu zajętych elektrowni atomowych (w Enerhodarze i Czarnobylu) do aktów terroryzmu, grożąc i prowadząc ostrzały reaktorów, a w przypadku Czarnobyla - również radioaktywnej strefy wokół obiektu (po katastrofie z 1986 roku).

Wojna na Ukrainie - najnowsze informacje na żywo

RadioZET.pl/Energoatom - Telegram