Zamknij

Rosjanie zgwałcili kobietę w ciąży. Poroniła następnego dnia

29.09.2022 14:42

Rosyjscy żołnierze, którzy okupowali w marcu przedmieścia Kijowa, mieli zgwałcić kobietę w trzecim miesiącu ciąży. „Orki ignorowały błagania, by ją oszczędzili i kontynuowali znęcanie się nad nią” – relacjonuje dziennikarz Andrij Caplijenko. Kobieta poroniła następnego dnia.

Rosjanie zgwałcili kobietę w ciąży. Poroniła następnego dnia
fot. screen ЦАПЛІЄНКО UKRAINE FIGHTS/Telegram.

Ukraina obroniła się w marcu przed próbą zajęcia Kijowa. Zapłaciła za to wielką cenę krwi i cierpień – w kwietniu świat obiegły relacje z odkrycia ciał pomordowanych cywilów w Buczy i Irpieniu. Koszmar rozgrywał się w wielu ukraińskich domach.

Ukraiński dziennikarz Andrij Caplijenko przekazał w czwartek, że dwaj rosyjscy żołnierze z 90 dywizji pancernej zgwałcili w marcu w okupowanej Welykiej Dymerce (obwód kijowski) młodą kobietę. Rinat Hakimianow i Arslan Salihanow zauważyli ją na ulicy, po czym pobili, wybili zęby i zgwałcili w jednym z budynków.

Rosjanie zgwałcili kobietę w ciąży. Poroniła następnego dnia

"Ich ofiara była w trzecim miesiącu ciąży, ale orki ignorowały błagania, by ją oszczędzić i kontynuowali znęcanie się nad nią" - napisał na Telegramie Caplijenko. Dodał, że kobieta poroniła następnego dnia.

Ukraińska policja potwierdziła tożsamość żołnierzy wroga i wszczęła w sprawie postępowanie karne. "Tak czy inaczej, pewnego dnia odpowiedzą przed ukraińskim wymiarem sprawiedliwości" - napisał Caplijenko.

Po wrześniowej ofensywie Ukrainy odkryto masowe groby pod wyzwolonym miastem Izium w obwodzie charkowskim. Ciała grzebanych w lesie ofiar nosiły ślady tortur.

RadioZET.pl/Telegram