Zamknij

Rośnie bilans ofiar po rosyjskim ataku w Krzemieńczuku. "Absolutny horror"

28.06.2022 08:09
Krzemieńczuk
fot. PAP/ EPA

Wzrósł bilans ofiar śmiertelnych rosyjskiego ataku na centrum handlowe Amstor w Krzemieńczuku. "Osiemnaścioro zabitych. Wyrazy szczerego współczucia dla rodziny i przyjaciół. Ratownicy kontynuują pracę (na miejscu zdarzenia)" - powiedział szef władz obwodu połtawskiego Dmytro Łunin, cytowany przez gazetę internetową Ukrainska Prawda.

W wyniku rosyjskiego ataku na centrum handlowe Amstor w Krzemieńczuku liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 18 - poinformowała we wtorek rano na Telegramie Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS). Doniesienia o 18 zabitych przekazał też szef władz obwodu połtawskiego Dmytro Łunin.

"Osiemnaścioro zabitych. Wyrazy szczerego współczucia dla rodziny i przyjaciół. Ratownicy kontynuują pracę (na miejscu zdarzenia)" - powiedział Łunin.

Krzemieńczuk. Rośnie bilans ofiar. "Absolutny horror"

Według sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy Ołeksija Daniłowa na Krzemieńczuk Rosjanie wystrzelili dwie rakiety. Jedna z nich uderzyła w centrum handlowe, druga leciała w kierunku stadionu miejskiego.

Prezydent Francji Emmanuel Macron napisał na Twitterze, że "rosyjski atak rakietowy na centrum handlowe w Krzemieńczuku to absolutny horror". "Dzielimy ból rodzin ofiar. I czujemy ogromną złość" – dodał.

Jednocześnie, zamieszczając nagranie z pożaru w centrum handlowym po ataku, francuski prezydent podkreślił: "Rosjanie muszą zobaczyć prawdę".

Z kolei Pałac Elizejski napisał na swoim Twitterze, że prezydent Rosji Władimir Putin i ci, którzy wystrzelili rakiety w centrum handlowe w Krzemieńczuku, powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za tę zbrodnię wojenną.

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter

C