Zamknij

Rosyjscy żołnierze się buntują. Przechwycono kolejne nagranie. "Uciekli, zostawiając nas"

Magdalena Barszczak
21.04.2022 22:12
Rosyjscy żołnierze
fot. Rex Features/East News

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przechwyciła telefoniczną rozmowę między rosyjskim żołnierzem a jego bratem. Wynika z niej, że morale w armii rosyjskiej spada, a dowódcy przestają być zainteresowani losem swoich podwładnych.

Ukraińska Służba Bezpieczeństwa regularnie udostępnia przechwycone nagrania, będące dowodem bestialstwa Rosjan podczas wojny na Ukrainie. Z jednego z nich wynika, że rosyjscy żołnierze chcieli zabić wszystkich jeńców. Z innego z kolei, że dostali rozkaz strzelania do cywilów.

Rosyjscy żołnierze coraz częściej się buntują. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przechwyciła kolejne nagranie, z którego wynika, że rosyjscy dowódcy zostawili wojskowych w lesie.

Ukraińcy przechwycili rozmowę. "Niektórzy żołnierze są gotowi do buntu"

SBU opublikowała rozmowę telefoniczną Rosjanina walczącego w Ukrainie. Żołnierz opowiadał bratu przez telefon, że rosyjscy dowódcy nie są zainteresowani losem wojskowych. "Niektórzy żołnierze są gotowi do buntu" - przekazała SBU na Facebooku.

Rosjanin skarżył się swojemu bratu, że przełożeni kazali im strzelać do cywilów, a tym, którzy odmówili rozkazu, grozili oskarżeniem o dezercję. Jak dodał, dowódcy wojsk zostawili go razem z kolegami na trzy dni w lesie bez jedzenia i picia. Żołnierz oskarżył także przełożonych o kradzież produktów, które były przeznaczone dla całej kompanii.

- Nasze dowództwo otrzymało prowiant - papierosy, jedzenie. I wiesz, co zrobili? Uciekli, zostawiając nas. Nawet nie wiemy, gdzie są - powiedział w rozmowie z bratem. - Wrócę i przekażę cały tom zeznań prokuraturze wojskowej - denerwował się.

RadioZET.pl/Facebook.com/SBU

Wojna w Ukrainie na żywo

C