Zamknij

Rosyjski dyplomata atakuje Ławrowa. "Jest przykładem degradacji systemu"

Jan Wysocki
23.05.2022 15:32
Siergiej Ławrow
fot. PAP/EPA/YURI KADOBNOV / POOL

"Wstydzę się własnego kraju" - napisał w oficjalnym oświadczeniu Boris Bondarew, dyplomata w Stałym Przedstawicielstwie Rosji przy ONZ w Genewie. Zrezygnował on z zajmowanego stanowiska na znak protestu wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę. "Ławrow jest przykładem degradacji systemu" - dodał w dalszej części oświadczenia.

Prawnik Hillel Neuer należący do "UN Watch", organizacji pozarządowej, której misją jest monitorowanie działalności Organizacji Narodów Zjednoczonych według jej własnego statusu, opublikował oświadczenie rosyjskiego dyplomaty.

"UN Watch wzywa teraz wszystkich innych rosyjskich dyplomatów w ONZ – i na całym świecie – do naśladowania jego (Bondarewa - red.) moralnego przykładu i rezygnacji" - napisał na Twitterze Hille Neuer.

"Ławrow jest przykładem zepsucia"

"Ci, którzy odpowiadają za wybuch wojny w Ukrainie mają tylko jeden cel - utrzymać władzę, żyć w pałacach, smakować życia i pływać na jachtach, które odpowiadają tonażowi całej rosyjskiej flocie wojennej. W imię tego tysiące Rosjan i Ukraińców przypłaciło życiem" - pisze Boris Bondarew.

Rosyjski dyplomata w obszernym oświadczeniu napisał, że rezygnuje ze stanowiska na znak protestu poczynań Rosji w Ukrainie. "Wstydzę się własnego kraju" - pisze Bondarew. Według dyplomaty  rosyjskie MSZ nie zajmuje się już dyplomacją, ale "rozpowszechnianiem kłamstw i podżeganiem do wojny", a szef resortu Siergiej Ławrow "jest dobrym przykładem degradacji tego systemu".

Dyplomata powiedział, że był w służbie dyplomatycznej przez 20 lat, w trakcie których, jak podkreśla, "poziom kłamstwa i nieprofesjonalizmu w pracy MSZ Rosji cały czas wzrasta"

RadioZET.pl

Wojna w Ukrainie - relacja na żywo

C