Zamknij

Rosyjski gubernator zaskoczony słowami Dudy. "Może wie coś, czego ja nie wiem"

06.07.2022 08:51
Gubernator obwodu kaliningradzkiego reaguje na słowa Dudy
fot. screen Kremlin.ru, Putin i nowo powołany gubernator o. kaliningradzkiego, spotkanie w 2016 roku

Gubernator obwodu kaliningradzkiego Anton Alichanow odpowiedział prezydentowi Polski Andrzejowi Dudzie. Zaproponował mu przekazanie mapy po słowach głowy państwa z Rady Bezpieczeństwa Narodowego RP.

Andrzej Duda ogłosił już w trakcie szczytu NATO (28-30 czerwca), że państwa członkowskie Sojuszu Północnoatlantyckiego dały zielone światło na dołączenie do niego Finlandii i Szwecji. Granica z Rosją na tzw. wschodniej flance wydłuży się tym samym o ponad 1300 kilometrów.

Prezydent Polski mówił 4 lipca po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, że skutkiem decyzji obu państw są istotne zmiany. Duda wspomniał, że po akcesji Finlandii i Szwecji do Sojuszu Morze Bałtyckie stanie się "wewnętrznym morzem NATO".

Szef obwodu kaliningradzkiego o słowach Dudy. "Chyba że przyjęli tam nasz kraj"

Do tych słów odniósł się Anton Alichanow, gubernator obwodu kaliningradzkiego. W rozmowie z agencją RIA Novosti stwierdził, że Duda pominął istotne fakty.

- Otwórzmy mapę, to nie jest "morze wewnętrzne" NATO. Chyba że już przyjęli tam nasz kraj. Może jestem w tyle, może Andrzej Duda wie coś, czego ja nie wiem - stwierdził ironicznie Alichanow. - Mogę nawet dać Dudzie mapę. Na mapie jest też nasz Krym - dodał gubernator obwodu kaliningradzkiego.

RadioZET.pl/RIA Novosti Telegram

C