Zamknij

Rosyjski polityk: Polska powinna wypłacić Rosji reparacje wojenne

Redakcja
23.08.2017 17:40
Rosyjski polityk: Polska powinna wypłacić Rosji reparacje wojenne
fot. East News

Polska powinna wypłacić Rosjanom reparacje wojenne za „wyzwolenie od Hitlera”. To słowa Aleksieja Puszkowa, byłego przewodniczącego komisji spraw zagranicznych w rosyjskim parlamencie.

Zagłosuj

Polsce należą się reparacje wojenne?

Liczba głosów:

Rosyjski polityk Aleksiej Puszkow uważa, że Polacy są coś winni Rosjanom za „wyzwolenie od Hitlera”. – Kolejna głupota w Polsce – chcą zażądać od Rosji kolosalnych reparacji za straty historyczne. Nadeszła pora, aby wystawić Polsce rachunek za wyzwolenie od Hitlera – napisał na Twitterze były przewodniczący komisji spraw zagranicznych w parlamencie Rosji.

Reparacje wojenne

Stanisław Pięta twierdzi, że Polacy zamiast wspomnianego wyzwolenia dostali od Rosji „zniewolenie, tym razem przez Józefa Stalina” – Radziłbym panu senatorowi, żeby zapoznał się z książkami polskich historyków, którzy opisali dokładnie lata powojenne i tego, co się wtedy z Polską działo. Ponieśliśmy ogromne straty w ludności i straty materialne nie tylko ze strony Niemiec, ale i Sowietów – mówi poseł PiS w rozmowie z „Do Rzeczy”.

Konflikt międzynarodowy

Temat niewypłaconych odszkodowań za działania wojenne powrócił przy okazji lipcowego kongresu PiS, gdy Jarosław Kaczyński stwierdził, że Polska nigdy nie zrzekła się reparacji ze strony niemieckiej.

Zobacz także

RadioZET.pl/DoRzeczy/strz