Zamknij

Zestrzelono rosyjski samolot wojskowy. Zginęło 15 osób

Redakcja
18.09.2018 14:29
Zestrzelono rosyjski samolot wojskowy. Zginęło 15 osób
fot. Photo_works/Shutterstock

W związku z zestrzeleniem rosyjskiego samolotu wojskowego u wybrzeży Syrii do MSZ Rosji wezwano we wtorek ambasadora Izraela w Moskwie Gary'ego Korena - poinformowała rzeczniczka rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Maria Zacharowa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ministerstwo obrony Rosji oznajmiło we wtorek, że rosyjski samolot wojskowy Ił-20 został zestrzelony przez syryjską obronę przeciwlotniczą, ale odpowiedzialność za to ponoszą siły izraelskie, które - zdaniem resortu - naraziły samolot na ostrzał syryjski.

Zobacz także

Szojgu: wina leży po stronie Izraela

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu w rozmowie telefonicznej ze swym izraelskim odpowiednikiem Awigdorem Liebermanem obciążył Izrael winą za zestrzelenie samolotu - podało ministerstwo.

Zobacz także

- Wina za zestrzelony samolot rosyjski i śmierć załogi leży całkowicie po stronie izraelskiej. Ministerstwo obrony Rosji niejednokrotnie poprzez różne kanały apelowało do strony izraelskiej, by powstrzymywała się od ostrzałów terytorium Syrii, tworzących zagrożenie dla bezpieczeństwa żołnierzy rosyjskich - oznajmił Szojgu.

Zobacz także

Resort obrony w Moskwie poinformował, że znaleziono miejsce, w którym samolot spadł do Morza Śródziemnego i wydobyto fragmenty maszyny. Okręty rosyjskie wydobyły także szczątki ciał żołnierzy. Na pokładzie Ił-20 było 15 wojskowych.

RadioZET/PAP/JZ