Zamknij

Rosyjskie ataki na przystanek i bazę kolei. Zginęło wiele osób, ludzie pod gruzami

30.07.2022 18:19

Do siedmiu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych piątkowego ataku sił rosyjskich na przystanek komunikacji publicznej w Mikołajowie na południu Ukrainy. Z kolei co najmniej jedna osoba poniosła śmierć na skutek ataku na Bachmut w obwodzie donieckim.

wojna w Ukrainie
fot. Facebook: DSNS

Siedem osób zginęło w wyniku ataku sił rosyjskich na przystanek komunikacji publicznej w Mikołajowie na południu Ukrainy - poinformował w sobotę mer miasta Ołeksandr Sienkewycz na Telegramie.

Podał, że zmarły dwie osoby urodzone w 1977 i 1979 r., zaś liczba rannych zwiększyła się do 19. Wcześniej szef władz obwodowych Witalij Kim informował o pięciu osobach zabitych i siedmiu rannych.

Rosjanie zaatakowali także Bachmut w obwodzie donieckim na południowym wschodzie Ukrainy – poinformowała w sobotę Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS) na Telegramie.

Do ataku doszło w nocy z piątku na sobotę, a jeden z pocisków trafił w bazę remontową kolei ukraińskich. Ratownicy wydostali spod gruzów ciało jednej osoby. DSNS podkreśla, że pod gruzami mogą się znajdować jeszcze dwie osoby. Prace ratunkowe trwają.

RadioZET.pl/ PAP/ Telegram