Zamknij

Rosyjskie media: Polacy pobili Rosjan w tureckim hotelu. Poszło o "tematy polityczne"

26.07.2022 00:23

Rosyjskie media donoszą, że Polacy pobili rosyjskich turystów w mieście Alanya na Riwierze Tureckiej nad Morzem Śródziemnym. Do incydentu miało dość 13 lipca w jednym z hoteli. 

Pobicie
fot. AA/ABACA/EAST NEWS/Twitter/Visegrád 24

“13 lipca w hotelu Quattro Beach grupa czterech Polaków zaatakowała w ciągu dnia mężczyznę, który był z partnerką w restauracji. Ochroniarze hotelu i obsługa w milczeniu obserwowali, co się dzieje i nie interweniowali, pomimo krzyków i próśb pary, próbującej się obronić” - podał Rybar, propagandowy rosyjski kanał na Telegramie.

Wcześniej Polacy mieli wspólnie pić z Rosjanami alkohol. Atmosfera się popsuła, gdy rozmowa zeszła na “tematy polityczne”. Turyści z Rosji rzekomo odmówili rozmowy o wojnie w Ukrainie i nie chcieli przedstawić swojego zdania na ten temat. Właśnie to miało być powodem napaści. Relacja kanału Rybar nie zawiera jednak komentarza drugiej strony. Brakuje też potwierdzenia policji, że doszło do takiego incydentu.

Rosyjskie media: Polacy pobili turystów z Rosji w Turcji

Według relacji rosyjskich mediów personel hotelu nie wezwał policji. Zrobili to goście hotelu, Polacy mieli jednak opuścić budynek przed przyjazdem funkcjonariuszy. Przekazano również, że rosyjskiemu turyście nie udzielono pierwszej pomocy tylko zabrano go na posterunek policji, umieszczono w celi i wymuszono zeznanie, że sprowokował agresję, obrażając gości.  

W treści wpisu na rosyjskim kanale na Telegramie podano również, że turyście odmówiono kontaktu z ambasadą Rosji i prawnikami. “Rano dotarł do hotelu, gdzie pomocy udzieliła mu żona. Kierownik hotelu groził parze wyrzuceniem na kilka dni przed wymeldowaniem i zażądał podpisania oświadczenia o zrzeczeniu się wszelkich roszczeń przeciw hotelowi i gościom (…), bo jak się okazało znał gości z Polski” - czytamy.  

Do tych doniesień warto podejść z dystansem. Poza rosyjskimi mediami nie ma żadnego potwierdzenia, że naprawdę doszło do pobicia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/dip.org.ua