Zamknij

Rosyjskie władze: W obwodzie charkowskim zabito 30 polskich najemników

15.04.2022 09:51
zabito 30 polskich najemników
fot. PAP

Rosyjskie władze informują, że w obwodzie charkowskim zabito 30 polskich najemników walczących po stronie ukraińskiej - informuje AFP.

W obwodzie charkowskim zabito 30 polskich najemników - twierdzą władze rosyjskie. Informację podaje agencja AFP. Polacy mieli zginąć w rosyjskim ataku rakietowym na wieś Izjumskoje niedaleko Charkowa - podaje AFP, powołując się na komunikat rosyjskiego ministerstwa obrony.

Informacji tej jak dotąd nie potwierdziły polskie władze. RadioZET.pl zwróciło się do MON z prośbą o komentarz w tej sprawie. "Ministerstwo Obrony Narodowej nie komentuje spekulacji medialnych i informacji, których wiarygodności nie można potwierdzić. Apelujemy o szczególną ostrożność przy rozpowszechnianiu informacji przekazywanych przez stronę rosyjską. Prowadzi ona akcję propagandowo-dezinformacyjną mającą na celu zachwianie zaufania do polskiego wojska, służb i państwa jak również wprowadzenie chaosu w międzynarodowej przestrzeni medialnej" - poinformował nas MON.

Ponad 500 cywilów, w tym 24 dzieci, zostało zabitych w obwodzie charkowskim od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji 24 lutego - poinformował w czwartek gubernator regionu Ołeh Syniehubow, cytowany przez agencję AFP. Dodał, że w ciągu ostatnich 24 godzin w regionie doszło do 34 nalotów, w których jedna osoba zginęła, a osiem zostało rannych.

Rosyjskie wojska wycofały się z obwodu kijowskiego i centralnej części kraju i koncentrują siły w we wschodnich i południowych regionach. W najbliższym czasie ma dojść do bitwy o Donbas, która może mieć kluczowe znaczenie dla przebiegu całej wojny.

RadioZET.pl/ AFP

Wojna w Ukrainie na żywo. Najnowsze informacje

C