Zamknij

Rozpędzony autokar z dziećmi wjechał w drzewa. Zginęło 11 osób [NOWE FAKTY]

Redakcja
24.01.2018 11:30
Rozpędzony autokar z dziećmi wjechał w drzewa. Zginęło 11 osób [NOWE FAKTY]
fot. Twitter

Tragiczny wypadek na drodze z Ankary do miasta Bursa w Turcji. Tamtejsze media poinformowały o okolicznościach zdarzenia. Okazuje się, że kierowca gwałtownie skręcił, aby nie przejechać psa, który pojawił się na drodze. Zwierzę przeżyło, lecz zginęło 11 pasażerów, a 46 zostało rannych.

Zagłosuj

Które zwierzęta bardziej lubisz?

Liczba głosów:

Wśród pasażerów były głównie rodziny z dziećmi i nastolatkowie jadący na obóz narciarski. Jak podaje państwowa agencja prasowa Anadolu, pojazd po nagłym skręcie wjechał na pełnej prędkości w drzewa.

Kierowca uratował psa

Kierowca przeżył wypadek i w rozmowie z policją przyznał, że nawierzchnia była sucha, a droga niemal pusta. Powodem gwałtownego skrętu był fakt, że na jezdni niespodziewanie pojawił się pies. Mężczyzna odruchowo skręcił.

Czarna seria na tureckich drogach

To już czwarty poważny wypadek z udziałem autokaru w Turcji w ostatnim czasie. W trzech poprzednich zginęło łącznie 6 osób, a ponad 80 zostało rannych. — Niech Allah ma w opiece tych, którzy zginęli i zapewni szybki powrót do zdrowia rannym. W sprawie przyczyn tego wypadku toczy się śledztwo — oświadczył szef lokalnej policji.

Pisaliśmy o sprawie tuż po wypadku:

Zobacz także

RadioZET.pl/Emergenza24/o2.pl/strz