Zamknij

Rozpędzony kangur znokautował rowerzystkę. Wylądowała w szpitalu [WIDEO]

Redakcja
01.02.2018 16:04
Rozpędzony kangur znokautował rowerzystkę. Wylądowała w szpitalu [WIDEO]
fot. Youtube

Kangur znokautował rowerzystkę w Australii. Skończyło się kontuzją łokcia i wizytą w szpitalu. Zwierzę w lepszej formie oddaliło się z miejsca wypadku.

Zagłosuj

Jak często jeździsz latem na rowerze?

Liczba głosów:

Rowerzystka o imieniu Rebeka jechała jedną z dróg w australijskim stanie Queensland, gdy w pewnym momencie wskoczył na nią rozpędzony kangur. Jej koleżance przypadkowo udało się wszystko uwiecznić na nagraniu, które następnego dnia zrobiło w sieci furorę.

Wybiegł prosto z buszu

Helen, przyjaciółka rannej rowerzystki, opowiedziała o wszystkim w mediach. — Po tym, jak zjechaliśmy ze wzgórza z prędkością mniej więcej 30 kilometrów na godzinę, zwolniliśmy nieco, by reszta mogła nas dogonić. Dwójka naszych znajomych zauważyła kilka kangurów po jednej i drugiej stronie jezdni. Te po lewej stronie oddalały się od jezdni, za to pewien kangur po prawej czekał na dogodny moment, by do nich dołączyć — relacjonuje kobieta.

Finał w szpitalu

Nagle jeden z kangurów wbiegł na pełnej prędkości na jezdnię prosto w Australijkę, która upadła na ziemię. Uderzenie było tak mocne, że rowerzystka została kontuzjowana i niezbędna była wizyta w szpitalu. — Jeszcze tego samego dnia opuściła szpital ze szwami na kolanie oraz ręką na temblaku. Kangurowi zawdzięcza uraz łokcia — mówiła Helen.

Oto nagranie:

RadioZET.pl/pittsburgh.cbslocal.com/tvnmeteo/strz