Zamknij

Tragiczny pożar szpitala z chorymi na Covid-19. Zginęło 10 osób

15.11.2020 12:13
Pożar szpitala, zginęli chorzy na Covid-19
fot. ZIarPiatraNeamt.ro/Associated Press/East News

Dramatyczny pożar szpitala z pacjentami z Covid-19 w północno-wschodniej Rumunii. W sobotę wieczorem służby informowały o 10 ofiarach i siedmiu rannych.

Pożar szpitala w rumuńskim mieście Piatra Neamt, na północy kraju. Ogień rozprzestrzenił się w sobotę wieczorem, na oddziale intensywnej opieki medycznej z pacjentami z Covid-19.

Początkowy bilans mówił o siedmiu ofiarach śmiertelnych i dwóch poważnie rannych. Jak przekazała agencji Associated Press rzeczniczka pogotowia ratunkowego w okręgu Neamt, pożar objął dwie sale na OIOM-ie z 16 pacjentami.

Pożar szpitala z ciężko chorymi na Covid-19. Zginęło 10 osób

Chorzy, którzy zginęli, byli zakażeni koronawirusem. Rzeczniczka poinformowała, że wszyscy, którzy zginęli w płomieniach, byli pacjentami. Poważnych obrażeń doznało sześciu pacjentów i członek personelu medycznego. Wszyscy są w stanie krytycznym.

Zobacz także

Rumuński minister zdrowia Nelu Tataru powiedział lokalnym mediom, że pożar został „najprawdopodobniej wywołany przez zwarcie”. W Rumunii potwierdzono do tej pory 353 185 przypadków zakażenia koronawirusem i 8813 zgonów osób zainfekowanych.

mid-epa08820881
fot. PAP/EPA/ZIARPIATRANEAMT / HANDOUT

RadioZET.pl/BBC