\' : \'extension/ezmultiupload/design/standard/override/templates/node/view/line_thumbnail.tpl\'))))' )); ?>
Zamknij

Atak niedzwiedzia. Dostał się do szkoły i zjadł kozę [WIDEO, GALERIA]

Redakcja
21.08.2018 17:43
Rumunia. Atak niedźwiedzia. Zabił kozę i przeszkoczył szkolne ogrodzenie
fot. MTI/Associated Press/EAST NEWS

Policjanci zastrzelili niedźwiedzia brunatnego, który grasował w mieście Miercurea-Ciuc w środkowej Rumunii. Agresywne zwierzę najpierw porwało i zabiło kozę, a następnie przeskoczyło ogrodzenie miejscowej szkoły. Służbom udało się unieszkodliwić niedźwiedzia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podała agencja AP, niedźwiedź we wtorkowy poranek najpierw wdarł się do stajni na jednej z posesji, skąd porwał kozę.

- Niedźwiedź zabił i zjadł kozę oraz miał kilka drzemek. Nie mogliśmy się go pozbyć - relacjonował Sandor Petres, lokalny urzędnik w wypowiedzi dla agencji Mediafax.

Zobacz także

Następnie agresywne zwierzę przeskoczyło ogrodzenie miejscowej szkoły średniej. Z powodu wakacji w budynku nie było uczniów.

Dopiero po wielu godzinach służbom udało się zaciągnąć niedźwiedzia w zaciszne miejsce i go zastrzelić. Lokalne władze tłumaczyły, że nie były w stanie długo znaleźć osoby, która byłaby w stanie uspokoić zwierzę.

Jak zaznacza AP, do incydentu doszło zaledwie dwa dni po innym zdarzeniu z udziałem niedźwiedzi. Dwóch pracowników zoo w mieście Braszów zostało ranionych przez zwierzęta, gdy weszli do klatki zajmowanej przez dwie samice niedźwiedzie z młodymi.

Szacuje się, że w całej Rumunii żyje około 6 tys. niedźwiedzi brunatnych.

Zobacz także

RadioZET.pl/AP/PTD