Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Atak niedzwiedzia. Dostał się do szkoły i zjadł kozę [WIDEO, GALERIA]

21.08.2018 17:43
xxx wiadomosci

Policjanci zastrzelili niedźwiedzia brunatnego, który grasował w mieście Miercurea-Ciuc w środkowej Rumunii. Agresywne zwierzę najpierw porwało i zabiło kozę, a następnie przeskoczyło ogrodzenie miejscowej szkoły. Służbom udało się unieszkodliwić niedźwiedzia.

Rumunia. Atak niedźwiedzia. Zabił kozę i przeszkoczył szkolne ogrodzenie fot. MTI/Associated Press/EAST NEWS

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podała agencja AP, niedźwiedź we wtorkowy poranek najpierw wdarł się do stajni na jednej z posesji, skąd porwał kozę.

- Niedźwiedź zabił i zjadł kozę oraz miał kilka drzemek. Nie mogliśmy się go pozbyć - relacjonował Sandor Petres, lokalny urzędnik w wypowiedzi dla agencji Mediafax.

Następnie agresywne zwierzę przeskoczyło ogrodzenie miejscowej szkoły średniej. Z powodu wakacji w budynku nie było uczniów.

Dopiero po wielu godzinach służbom udało się zaciągnąć niedźwiedzia w zaciszne miejsce i go zastrzelić. Lokalne władze tłumaczyły, że nie były w stanie długo znaleźć osoby, która byłaby w stanie uspokoić zwierzę.

Jak zaznacza AP, do incydentu doszło zaledwie dwa dni po innym zdarzeniu z udziałem niedźwiedzi. Dwóch pracowników zoo w mieście Braszów zostało ranionych przez zwierzęta, gdy weszli do klatki zajmowanej przez dwie samice niedźwiedzie z młodymi.

Szacuje się, że w całej Rumunii żyje około 6 tys. niedźwiedzi brunatnych.

RadioZET.pl/AP/PTD

Oceń