Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kolejne ofiary śmiertelne wirusa Zachodniego Nilu

14.09.2018 15:06
xxx wiadomosci

W Rumunii w wyniku powikłań po zakażeniu wirusem Zachodniego Nilu zmarły w ubiegłym tygodniu cztery osoby. Łącznie na tę chorobę zmarło już w Rumunii 21 osób; pierwsze przypadki śmierci zanotowano w sierpniu. Do tej pory zachorowało w tym kraju łącznie 200 osób.

Kolejne ofiary śmiertelne wirusa Zachodniego Nilu fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego poinformował w piątek o kolejnych 30 osobach zakażonych tych wirusem przenoszonym przez komary. Podano, że osoby, które zmarły, cierpiały też na inne schorzenia.

Instytut zaapelował do mieszkańców, aby stosowali środki odstraszające owady, nosili długie spodnie i ubrania w jasnych kolorach.

Większość osób z wirusem powodującym gorączkę Zachodniego Nilu zwykle nie ma objawów lub występują u nich niewielkie symptomy choroby. Jednak jeśli wirus przedostanie się do mózgu, zakażenie nim może być śmiertelne, ponieważ wywołuje zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu czy inne choroby tego organu.

W grupie największego ryzyka zachorowania na gorączkę Zachodniego Nilu są osoby w podeszłym wieku, chorzy na cukrzycę oraz ci, którzy w przeszłości byli poddani przeszczepom organów.

RadioZET.pl/PAP/BM

Oceń