Zamknij

Tragedia na pogrzebie. Nie żyje co najmniej 18 osób

03.01.2021 18:41
 Uttar Pradeś
fot. STR/AFP/East News

18 osób uczestniczących w niedzielę w pogrzebie w okręgu Ghaziabad w indyjskim stanie Uttar Pradeś straciło życie, gdy runął na nich dach krematorium, pod którym schronili się na czas ulewy - poinformowała szefowa lokalnych władz Anita Meszram.

W krematorium znajdowało się 40 osób, gdy doszło do zawalenia się dachu. Ekipa ratownicza, która przybyła na miejsce, wydobyła spod gruzów uwięzionych w nich ludzi i ciała zabitych. W akcji pomagały psy ratownicze, które wskazywały, gdzie mogą być ludzie. Lokalne media poinformowały o wielu rannych.

Kilkanaście osób zostało już przewiezionych do pobliskich szpitali. Stan niektórych spośród nich jest oceniany jako krytyczny. Akcja została już zakończona - poinformował dziennikarzy Idżadż Radża wyższy rangą policjant, który nadzorował akcję.

Przyczyny zawalenia się dachu nie są na razie znane. Lokalne władze obiecały przeprowadzić w tej sprawie skrupulatne dochodzenie. - Postaramy się ustalić, kto niesie za to odpowiedzialność: budowniczowie, urzędnicy czy radni miejscy i uczynimy to możliwie najszybciej - zapowiedziała Meszram.

Zobacz także

W Indiach bardzo często dochodzi do katastrof budowlanych ze względu na wady konstrukcyjne budynków, złą jakość użytych materiałów i brak właściwego nadzoru budowlanego".

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP