Zamknij

Rutkowski dla RadioZET.pl: Arabowie drwili z Magdy i robili sobie z nią selfie

Redakcja
09.05.2017 18:41

Krzysztof Rutkowski razem ze swoimi detektywami, prowadząc śledztwo na terenie Egiptu w sprawie tajemniczej śmierci Magdaleny Żuk, dotarł do świadka, który widział Polkę prowadzoną na lotnisko w Hurghadzie. Magdalena szła w towarzystwie czterech arabskich mężczyzn, którzy głośno szydzili z niej, zdejmowali biżuterię i robili sobie z nią selfie – relacjonował Rutkowski w rozmowie z redaktorem RadioZET.pl. Z biegiem śledztwa na jaw wychodzą podobne historie z udziałem polskich kobiet w Egipcie.

Rutkowski dla RadioZET.pl: Arabowie drwili z Magdy i robili sobie z nią selfie
fot. EastNews

Prowadząc śledztwo w tej zagadkowej sprawie, Rutkowski dotarł do kilku kobiet, których wyjazd do Egiptu omal nie skończył się podobnie jak w przypadku Magdaleny Żuk. – W sobotę odbędzie się spotkanie, które będzie transmitowała TVP. Przedstawię wtedy dramatyczną historię młodej Polki, którą również spotkały nieprzyjemności w Egipcie, a polskie władze kompletnie odmówiły jej pomocy. To jeden z powodów, dla którego składamy wniosek do Ministerstwa Spraw Zagranicznych o odwołanie konsula generalnego RP w Kairze – mówił Krzysztof Rutkowski w rozmowie z redaktorem RadioZET.pl.

Zobacz także

Szydzili z Magdy robiąc sobie z nią selfie

Okazuje się, że kontrowersje budzi nie tylko zachowanie personelu w szpitalu. Krzysztof Rutkowski dotarł do osoby, która widziała, jak 27-latka była prowadzona na terminal lotniska w Hurghadzie. – Dotarłem do świadka, który widział, jak Magdalena Żuk jest prowadzona przez czterech mężczyzn na lotnisko. To działo się wtedy, gdy miała wrócić wcześniejszym lotem do Polski, jednak lekarz na lotnisku nie wyraził zgody na lot. Kobieta, która to widziała, mówiła, że Magdalena szła bardzo ociężale i była w złym stanie, a czterech mężczyzn drwiło głośno z niej, robiąc sobie z nią selfie, a nawet zdejmując biżuterię – komentuje Rutkowski.

Polski prokurator leci do Egiptu

Śledztwo w sprawie śmierci Magdaleny Żuk prowadzi też Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. W dniu dzisiejszym (wtorek, 9. maja) do Egiptu poleciał polski prokurator oraz biegły z zakresu medycyny sądowej, którzy mają wziąć udział w sekcji zwłok. Jeleniogórska prokuratura od samego początku zaznacza, że sprawę prowadzi pod kątem zabójstwa, a nie samobójstwa, jak twierdzą niektórzy komentatorzy, a także rzecznik prasowy biura Rainbow Tours.

Zobacz także

„Rutkowski” Biuro Detektywistyczne Security-Service działa na podstawie koncesji wydanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, nr L0323/04,RD-17/2004. – Dwadzieścia siedem lat funkcjonowania biura wskazuje na ogromny zbiór doświadczenia, sukcesywność i skuteczność działania – czytamy na stronie biura.

RadioZET.pl/strz