Zamknij

Podróż z Ukrainy do Polski prosta jak nigdy dotąd. Ryanair uruchamia specjalne połączenia

Redakcja
23.03.2018 11:54
Ryaner
fot. Stanisław Kowalczuk/East News

Irlandzki niskobudżetowy przewoźnik Ryanair wchodzi na Ukrainę i uruchomi od jesieni 15 rejsów lotniczych z Kijowa i Lwowa do państw UE, w tym Polski. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko ocenił, że jest to oznaka poprawy klimatu inwestycyjnego w jego kraju.

„Wejście Ryanair na Ukrainę jest znakiem jakości klimatu inwestycyjnego i warunków konkurencji. Marzyłem o tym, gdy 11 czerwca 2017 roku otwieraliśmy symboliczne drzwi do Europy, wprowadzając ruch bezwizowy. Bilety lotnicze powinny być dostępne dla większości obywateli Ukrainy”– — oświadczył szef państwa w piątek na briefingu z szefostwem Ryanair na podkijowskim lotnisku Boryspol.

Irlandzki przewoźnik będzie latał z Kijowa do: Barcelony, Bratysławy, Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdańska, Wilna, Sztokholmu i Londynu. Z lotniska we Lwowie uruchomi rejsy do: Krakowa, Warszawy, Dusseldorfu, Memmingen i Londynu –— informuje agencja Interfax-Ukraina.

Prezes Ryanair Michael O'Leary oświadczył, że jego firma nie zamierza poprzestać wyłącznie na lotach zagranicznych z Ukrainy. „Będziemy badali możliwość uruchomienia rejsów wewnętrznych. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości można będzie mówić o otwarciu naszych baz nie tylko w Kijowie i Lwowie, ale i w innych miastach Ukrainy” —– podkreślił.

RadioZET.pl/pap/maal