Zamknij

Koniec walizek na pokładzie samolotu. Tani przewoźnik wprowadza zmiany [WIDEO]

Redakcja
06.09.2017 13:20
Koniec walizek na pokładzie samolotu. Tani przewoźnik wprowadza zmiany [WIDEO]
fot. Piotr Kamionka/REORTER

Od 1 listopada podróżni korzystający z usług linii lotniczych Ryanair będą musieli przyzwyczaić się do nowej polityki bagażowej, która ogranicza m.in. liczbę bagaży podręcznych wnoszonych do kabiny. 

Czy Polska ma szanse na reparacje wojenne? Wypowiedz się w serwisie MAM ZDANIE

Decyzja o zmianach w regulaminie przewozów bagażów podyktowana jest opóźnieniami w wylocie samolotów. Wszystko przez pasażerów z dwoma podręcznymi bagażami, które nie mieszczą się w schowkach nad głowami podróżnych. Przewoźnik po 4 latach zdecydował się odebrać prawo przyznane każdemu pasażerowi do bagażu o wadze 10 kg (i rozmiarze do 55 x 40 x 20 cm) oraz mniejszej torby o wymiarach do 35 x 20 x 20 cm.

Zobacz także

''Podróżni chcący wnieść małą walizkę na tych samych zasadach po 1 listopada będą musieli wykupić usługę priorytetowego wejścia na pokład kosztującą od 24 zł. Ryanair rezerwuje taką opcję jedynie dla 90 pasażerów" - donosi brytyjski "Guardian".

Nowe zasady zwiększają wagę bagażu rejestrowanego z 15 do 20 kilogramów. Jego cena spadnie z 35 do 25 euro (160 zł do 116 zł). Pasażerowie, którzy zakupią bilety w taryfie Plus, Flexi Plus i Family Plus lub dokupią Priority Boarding będą mogli wnieść na pokład maszyny dwie sztuki bagażu podręcznego bez dodatkowych opłat. W przeciwnym razie większa torba trafi do luku.

Film instruktażowy: 

RadioZET.pl/DG