Zamknij

Ryba wyskoczyła z wody i wbiła się 16-latkowi w szyję

22.01.2020 21:48
ryba wbiła mu się w szyję
fot. Metro.co.uk

Z pozoru niegroźny wypad na ryby o mały włos nie zakończył się tragicznie dla 16-letniego Muhammada Idula. Nastolatek został zaatakowany przez rybę z rodziny belonowatych, nazywaną "needlefish". W pewnym momencie ryba wyskoczyła z dużą prędkością z wody i... wbiła się chłopakowi w szyję. Lekarze przez kilka godzin wyjmowali ją z ciała Idula.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w Wakinamboro na południu Indonezji. 16-letni Muhammad Idul samotnie wybrał się łódką na połów ryb. Po kilku chwilach, chcąc ułatwić sobie zadanie, opuścił ją i wszedł do wody.

Kobieta zamarła, gdy zobaczyła to w wodzie. Upiorne nagranie trafiło do sieci

W pewnym momencie nastolatek został zaatakowany przez rybę, która z dużą prędkością wyskoczyła z wody i... wbiła mu się w szyję. Wszystko wyglądało bardzo niebezpiecznie, ale 16-latkowi udało się samodzielnie wrócić do domu, skąd najpierw przewieziono go do najbliższego szpitala, a następnie do kliniki w Makassarze. Po kilku godzinach lekarzom udało się wyciągnąć rybę z szyi Muhammada.

Odkryto rybę z dna Rowu Mariańskiego. To najgłębiej żyjący organizm na Ziemi [WIDEO]

Okazało się, że nastolatek został zaatakowany przez rybę z rodziny belonowatych, którego angielska nazwa brzmi "needlefish". Słyną one z nagłych wyskoków z wody, w których prędkość może sięgać nawet do 60 km/h.

przebiła szyje
fot. Metro
ryba 2
fot. Metro

Muhammad Idul pozostanie w klinice jeszcze kilka dni. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Tysiące pulsujących „ryb-penisów” na plaży. "Była nimi całkowicie zasypana"

RadioZET.pl/ Metro.co.uk