Zamknij

Ryzyko wybuchu epidemii w Kijowie. Władze zachęcają do szczepień

02.05.2022 11:35
Ciała znalezione w masowym grobie w Borodziance, 20 kwietnia
fot. Rex Features/East News/Carolyn Cole/Los Angeles Times/Shutterstock/Ciała znalezione w masowym grobie w Borodziance, 20 kwietnia

Władze w Kijowie zachęcają do szczepień przeciw tężcowi i błonicy. W stolicy Ukrainy występuje ryzyko wybuchu epidemii - podała agencja Unian.

Wojna w Ukrainie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem epidemicznym. Wiceprzewodniczący administracji Kijowa Mikołaj Poworożnyk zaleca mieszkańcom stolicy zaszczepienie się przeciwko tężcowi i błonicy, zgodnie z kalendarzem szczepień. 

Poworożnyk podkreślił, że wszystkie osoby dorosłe powinny być zaszczepione przeciw tym chorobom. Dawkę należy przyjmować raz na 10 lat od 16 roku życia.

Ryzyko wybuchu epidemii w Kijowie. Władze zalecają szczepienia

Agencja informacyjna Unian podkreśla, że w czasie wojny znacznie wzrasta ryzyko zakażenia m.in. tężcem. - Szczepionka jest ogólnodostępna i bezpłatna we wszystkich instytucjach publicznych. Zadbaj o zdrowie swoje i swoich bliskich - zaapelował Poworożnyk.  

Duże ryzyko wybuchu epidemii występuje też w Mariupolu. Rada miejska poinformowała w czwartek, że cywilom brakuje dostępu do wody pitnej, kanalizacji i pożywienia. W połączeniu z wysokimi temperaturami na zewnątrz oraz wieloma rozkładającymi się ciałami na ulicach istnieje poważne ryzyko wybuchu epidemii cholery, dyzenterii lub zakażeń pałeczkami okrężnicy - poinformowano.

RadioZET.pl/Unian

WOJNA W UKRAINIE - RELACJA NA ŻYWO:

C