Zamknij

Departamentu Stanu USA ponownie o praworządności w Polsce

Redakcja
29.09.2017 09:26
Departamentu Stanu USA ponownie o praworządności w Polsce
fot. Department of State

Rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert odniosła się do sytuacji w Polsce podczas konferencji prasowej. 

Rzeczniczka Departamentu Stanu USA mówi o obawach o praworządność w Polsce. Pytana przez korespondenta TVN Marcina Wronę odpowiedziała, że USA "przedstawiło nasze obawy dotyczące rządów prawa i zmian w tym zakresie w Polsce. Heather Nauert podkreśliła, że dla Stanów Zjednoczonych demokracja i praworządność w Polsce to kwestie bardzo ważne. 

Zagłosuj

Czy popierasz ustawy o sądownictwie przygotowane przez Andrzeja Dudę?

Liczba głosów:

- Chcę, żeby to było jasne: Polska ma prawo do przeprowadzania reform dotyczących sądownictwa, ale takie reformy powinny być zgodne z polską konstytucją i najwyższymi standardami prawa międzynarodowego. Powinny także uszanować niezależność sądownictwa i trójpodział władz – wyjaśniła.

Zobacz także

Rzeczniczka dodała, że Stany Zjednoczone będą uważnie śledzić rozwój sytuacji nad Wisłą i przyglądają się pracom parlamentarnym w zakresie procedowania propozycji przedstawionych przez Andrzeja Dudę. 

Nie pierwszy raz rzeczniczka Departamentu Stanu USA odnosi się do sytuacji w Polsce. Już w lipcu, podczas masowych protestów na polskich ulicach, Heather Nauert mówiła o zaniepokojeniu sytuacją w Polsce i obawą o praworządność. 

RadioZET.pl/TVN24/KM