Zamknij

Rzeźnicy proszą rząd o ochronę przed weganami

Redakcja
27.06.2018 11:08
Rzeźnicy proszą rząd o ochronę przed weganami
fot. RyanMcGuire/Pixabay

Mamy dość ataków wegan – oświadczyli francuscy rzeźnicy i zwrócili się do rządu w Paryżu o ochronę. Podkreślili, że w ostatnich miesiącach wzrosły ataki na sklepy mięsne.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Ci ludzie chcą siać strach w celu zlikwidowania całej części francuskiej kultury” – napisał Jean-François Guihard, przewodniczący Francuskiej Konfederacji Rzeźników (CFBCT).

Organizacja w liście do władz w Paryżu podkreśliła, że w ciągu ostatnich miesięcy 15 sklepów z mięsem zostało oblanych sztuczną krwią, zniszczonych przez graffiti oraz oblepionych naklejkami.

Zobacz także

Rzeźnicy wskazali, że weganie chcą „narzucić większości populacji swój styl życia i własną ideologię”. BBC News przypomina, że wegetarianie i weganie stanowią 3 proc. francuskiego społeczeństwa.

Producenci mięsa wzywają administrację Emmanuela Macrona do podjęcia środków do powstrzymania ataków, które zbiegły się ze spadającą sprzedażą mięsa nad Sekwaną. Rzeźnicy proponują, aby nie używać nazw „filet”, „stek”, „bekon” czy „kiełbasa” dla produktów, które nie zawierają mięsa.

RadioZET.pl/BBC News/PTD