Zamknij

Nie zjesz już przy Fontannie di Trevi. Władze Rzymu wprowadzają nowe prawo

Redakcja
13.06.2017 15:33
Rzym
fot. East News

Od 40 do 240 euro - tyle trzeba będzie zapłacić za spożywanie posiłków przy zabytkach, kąpanie się w fontannach bądź siadanie na ich marmurowych brzegach. Takie obostrzenia wprowadziły właśnie władze Rzymu.

Rozporządzenie ws. nowych zakazów podpisała burmistrz włoskiej stolicy Virginia Raggi. Jak zapewniają władze miasta, wydając taki dekret mają na uwadze przede wszystkim ochronę miejskich, historycznych zabytków przed wandalizmem oraz zniszczeniem. Chodzi przede wszystkim o fontanny, takie jak słynna di Trevi.

Dlatego też przez cały sezon letni (od kwietnia do października) obowiązywać będzie tzw. zakaz biwakowania, a więc spenalizowane będą wszystkie czynności, które podlegają pod tę definicję, czyli: jedzenie i picie obok historycznych obiektów, wchodzenie na nie i opieranie się o nie, kąpanie się bądź zamaczanie kończyn w wodzie z fontanny, a także umieszczanie tam jakichkolwiek przedmiotów (oprócz, rzecz jasna, monet, które tradycyjnie wrzuca się do fontanny di Trevi).

Oczywiście, jak deklarują władze Wiecznego Miasta, zanim policja wypisze mandat, zainterweniuje poprzez pouczenie i przypomni niesfornym turystom, że zabytkom należy okazywać szacunek.

RadioZET.pl/Forsal.pl/MP