Zamknij

Rzymianie zmieniali meldunek, aby wyłudzić zapomogę dla ofiar trzęsienia ziemi

Redakcja
27.09.2017 12:53
Rzymianie zmieniali meldunek, aby wyłudzić zapomogę dla ofiar trzęsienia ziemi
fot. Pixabay

120 mieszkańców Rzymu zmieniło adres zameldowania na zniszczone w trzęsieniu ziemi Amatrice i inne miasteczka, by pobierać pomoc od państwa w wysokości do 900 euro miesięcznie – informuje włoski dziennik "Il Messaggero".

Zagłosuj

Byłeś/-aś kiedyś w Rzymie?

Liczba głosów:

Oszustwa dopuścili się przede wszystkim rzymianie, którzy mieszkając na stałe w stolicy Włoch, byli jednocześnie posiadaczami domków letniskowych w regionie dotkniętym trzęsieniem ziemi. Tę grupę wnikliwie bada prokuratura i mieszkańcy Rzymu, którzy próbowali oszukać państwo, odpowiedzą za to przed sądem.

Cebulagate

Włoskie władze postanowiły wspomóc ludzi, którzy ucierpieli w trzęsieniu ziemi. Okazało się, że niektórzy rzymianie zmienili adres zameldowania po katastrofalnych wstrząsach, by w urzędach figurować jako mieszkańcy Amatrice, Accumoli i innych zburzonych miejscowości. – To ewidentne nadużycie i próba oszustwa – piszą włoskie portale.

Od 200 do 900 euro

Nieuczciwi Włosi połasili się na zasiłek w wysokości od 200 do 900 euro (w zależności od liczby członków rodziny pozbawionej dachu nad głową).

"Il Messaggero" pisze, że część oszustów już zwróciła otrzymane od państwa pieniądze, jednak formalnie nie ma to wpływu na czynności procesowe.

Zobacz także

Czy w Korei Północnej wybuchnie wojna? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/PAP/Il Messaggero/strz