Zamknij

Franciszek ogłosił: ŚDM 2022 odbędą się w Portugalii

Redakcja
27.01.2019 17:02
Franciszek
fot. AP/Associated Press/East News

Następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Lizbonie w Portugalii w 2022 roku - ogłosił w niedzielę papież Franciszek za pośrednictwem Twittera. Wcześniej podczas mszy kończącej ŚDM w Panamie ogłoszono jedynie, że będzie to Portugalia.

Wkrótce po zakończeniu mszy na błoniach świętego Jana Pawła II w Panamie na papieskim profilu na Twitterze opublikowane zostały następujące słowa Franciszka: "Wam, drodzy młodzi, wielkie +dziękuję+ za Panama2019. Nie ustawajcie w drodze, kontynuujcie życie wiarą i dzielcie się nią. Do zobaczenia w Lizbonie w 2022!".

Żegnając się z młodzieżą na zakończenie mszy, Franciszek dziękował za możliwość ponownego przeżycia Światowych Dni Młodzieży i za ich zorganizowanie. „A wam, drodzy młodzi, wielkie dziękuję. Wasza wiara i radość wprawiły w drganie Panamę, Amerykę i cały świat” - oświadczył papież.

Zobacz także

Zaapelował: „Proszę was, abyście nie ostudzili tego, co przeżyliście w tych dniach. Powróćcie do swoich parafii i wspólnot, do swoich rodzin i przyjaciół, i przekażcie to doświadczenie, aby inni mogli wibrować z tą siłą i radością, jaką wy macie”. „I proszę, nie zapomnijcie modlić się za mnie” - dodał.

ŚDM 2019 w Panamie

700 tys. osób uczestniczyło w niedzielę w Panamie w mszy pod przewodnictwem papieża Franciszka kończącej 34. Światowe Dni Młodzieży. Na mszy była małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Przybyło też siedmiu prezydentów: Panamy - Juan Carlos Varela, Kostaryki - Carlos Alvarado Quesada, Kolumbii - Ivan Duque Marquez, Gwatemali - Jimmy Morales Cabrera, Salwadoru - Salvador Sanchez Ceren, Hondurasu - Juan Orlando Hernandez, a także Portugalii - Marcelo Rebelo de Sousa.

Zobacz także

Tegoroczne Światowe Dni Młodzieży (cykliczne wydarzenie skupiające młodych katolików z całego świata) trwały od 22 do 27 stycznia w Panamie. Po raz pierwszy zorganizowane zostały przez państwo Ameryki Środkowej. 

RadioZET.pl/PAP/MP

C