Zamknij

Polscy harcerze uratowali życie uczestniczce ŚDM w Panamie [WIDEO]

Redakcja
26.01.2019 12:54
Polscy harcerze uratowali życie uczestniczce ŚDM w Panamie [WIDEO]
fot. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

Anna, Maciej i Szymon. Troje polskich harcerzy z Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego stało się bohaterami Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Pełnili patrol, gdy u jednej z młodych uczestniczek ŚDM  doszło do zatrzymania akcji serca. Bez chwili wahania ruszyli na pomoc. Dzięki nim dziewczyna żyje.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej nie kryje dumy.

„Kilka godzin temu nasza służba podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie nabrała wyjątkowego znaczenia” – pisze w mailu do naszej redakcji kierownictwo ZHR.

Zobacz także

Podczas piątkowej służby harcerscy ratownicy uratowali życie młodej kobiecie. Troje ochotników Anna Czesak, Maciej Skóra i Szymon Bekisz pełnili służbę, gdy otrzymali dramatyczne zgłoszenie.

U jednej z uczestniczek Światowych Dni Młodzieży doszło do zatrzymania akcji serca. Polscy harcerze natychmiast ruszyli na pomoc. Dzięki ich sprawnym działaniom i profesjonalizmowi, udało się przywrócić funkcje życiowe. Młoda kobieta trafiła do szpitala, jest pod opieką lekarzy.

- To niesamowite, że po dwóch uciśnięciach, dziewczynie wróciło życie. Pochodzi z Salwadoru, nie znam jej imienia, ale niech nadal Bóg ma ją w opiece tu na Ziemi – opowiada Maciej.

Jak mówi, w harcerstwie jest pewna tradycja - na krańcu swojej chusty zawiązuje się węzeł, który można rozwiązać, gdy spełni dobry uczynek danego dnia.

- Gdy miałem jakieś 7 lat otrzymałem swoją pierwszą chustę. (…) Te kilkanaście lat temu zawiązałem węzeł z postanowieniem, że rozwiążę go dopiero, gdy uratuję życie drugiej osobie – dodaje.

Służba na ŚDM w Panamie była jego marzeniem.

RadioZET.pl/zhr.pl/JŚ